Reealitetsorientering?

1. Ja, det er USAs krig.
2. EUs drøm:
Russland må kapitulere

Del:

Av red. OBB:

Medier i USA og Europa er samstemte. De innrømmer indirekte at krigen i Ukraina er en stedfortrederkrig mellom USA og Russland. Ellers hadde det ikke vært nødvendig med noen krigsdeltaking med våpen og penger fra USA, eller noen forhandlingsdeltaking fra USA.

Alle vestlige dominerende medier finsikter alle eksperter og politikere for å sørge for at de uttrykker de samme meningene. Og de kan oppsummeres på denne måten: «Resultatene på slagmarken teller ikke. Det blir ikke fred før Russland kapitulerer og trekker seg helt tilbake fra Ukraina og Krim. Gjør ikke Russland det, fortsetter vi krigen.» Det vil si fortsetter å tape enda flere soldater og mennesker og skaffe seg en enda dårligere forhandlingssituasjon.

Ikke omveien om våpenhvile, men rett på en fredsavtale. Det gir en varigere fred, er per dags dato ikke bare Putins standpunkt, men også Trumps. Og som Trump sa i et intervju med Sean Hannity on Fox News rett etter møtet med Putin om hva Zelenskyj må gjøre: «Han må inngå en avtale. Russland er en veldig stor makt, og det er ikke de.»

Europas statsledere kjemper for russisk kapitulasjon, fordi det for dem er mest moralsk rettferdig. Da fortsetter krigen. Realitetsorientering er et fremmedord for europeiske statsledere.

Framheva bilde:
Illustrasjon av Susana Cipriano, Pixabay

 

 

Du kan få nye innlegg
fra Politikus gratis tilsendt 
hvis du fyller ut epostadr under: